Pożyczka bez BIK

LogowanieJak wziąć kredyt w parabanku (i jakie parabanki obecnie działają)
Wpisany przez Skorupa Adam dla bikus.pl   
piątek, 20 maja 2011 11:03
( 0 Oceny )

W sytuacji gdy potrzebujemy dodatkowych środków pieniężnych z pomocą oprócz tradycyjnych banków mogą przyjść nam również inne instytucje finansowe zwane parabankami. Parabanki w przeciwieństwie do banków są regulowane nieco innymi przepisami prawnymi i nie mają możliwości wykonywać czynności zarezerwowanych tylko dla banków. Do czynności takich zaliczamy między innymi przyjmowanie depozytów. Przepisy jednak nie zabraniają parabankom udzielania pożyczek, co jest dosyć intensywnie wykorzystywane. W telewizji czy internecie bardzo często możemy natknąć się na reklamy oferujące nam szybką gotówkę.

Zaciągnięcie pożyczki w parabanku nie różni się wiele od tradycyjnego kredytu w banku. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o pożyczkę. W wniosku przedstawiamy jaką kwotą jesteśmy zainteresowaniu, podajemy podstawowe informacje o naszej osobie oraz informacje pozwalające ocenić naszą zdolność kredytową. Wniosek o pożyczkę może zostać złożony za pośrednictwem internetu bądź rozmowy telefonicznej. Parabanki bardzo chętnie same się z nami kontaktują, jeśli tylko wyrazimy zainteresowanie pozyskanie dodatkowego kapitału poprzez pozostanie numeru telefonu na stronie, bądź też poprzez wysłanie sms?a na podany numer.

Ilość formalności wymagana przez daną instytucję finansową może być różna. Zależy to od rodzaju oferty konkretnej pożyczki. Duża ilość parabanków oferuje bowiem ekspresowe pożyczki bez sprawdzania informacji o pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. W przypadku takiej oferty ilość formalności jest bardzo mała, a czas przyznania środków następuje nawet w ciągu kilkunastu minut. W przypadku ofert tego typu należy się liczyć z wysokimi kosztami pozyskania kapitału.

W Polsce działa wiele parabanków. Niektóre z tych instytucji działają wyłącznie na lokalnym rynku. Przykładowe parabanki oferujące pożyczki gotówkowe dla klientów indywidualnych to Provident, Kasa Stefczyka lub mniej popularne SMS Kredyt, Ekspres Kasa czy SMS365. Zaciągając pożyczkę w parabanku należy bardzo dokładnie zapoznać się z treścią umowy, gdyż może ona zawierać niekorzystne dla nas podpunkty dotyczące dodatkowych kosztów.
O ile mamy taką możliwość najlepiej korzystać z pożyczek oferowanych przez tradycyjne banki. Mamy wtedy większą pewność, że warunki pożyczki nie zawierają dodatkowych kosztów, o których nie zostaliśmy poinformowani przez konsultanta.

 

Anonimowe badanie opinii

Dlaczego zdecydowałeś się na pożyczki bez BIK?
 

Social Bookmark Poleć to!

Facebook MySpace Twitter Digg Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 

Sondaż

Czy instytucja BIK jest potrzebna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości