Pożyczka bez BIK

LogowaniePożyczka Świąteczna
Wpisany przez Skorupa Adam dla bikus.pl   
niedziela, 10 kwietnia 2011 17:56
( 0 Oceny )Pożyczka świąteczna

Okres świąt to nie tylko wypoczynek oraz czas spędzony w rodzinnym gronie, ale również wzmożone wydatki, które nie zawsze mieszczą się w domowym budżecie. Wydatki na prezenty, rodzinne spotkania czy też podróże nie łatwo sfinansować z bieżących dochodów, dlatego też wiele osób korzysta z pożyczek i kredytów świątecznych oferowanych przez banki i inne instytucje finansowe.


Czym charakteryzuje się pożyczka świąteczna?

Wiele osób może się zastanawiać, czy pożyczka świąteczna charakteryzuje się jakimiś specjalnymi cechami, czy też jest to wyłącznie marketingowy chwyt stosowany przez banki, aby wykorzystać okres świąt do zwiększenia sprzedaży produktów finansowych. Zarówno w jednym jak i drugim stwierdzeniu jest odrobina racji. Banki przygotowując oferty produktów specjalnie na okres świąteczny podsuwają klientom sposób na sfinansowanie ich potrzeb związanych właśnie z okresem świątecznym. W Polsce pożyczki tego typu są zaciągane głównie w okresie Bożego Narodzenia, gdyż bardzo często brakuje nam funduszy na zakup prezentów dla naszych bliskim. Polacy bardzo mocno przeżywają również Święta Wielkanocne chcąc ten czas spędzić z swoimi bliskimi. Wiąże się z długimi podróżami na rodzinne spotkania, których koszt czasami wcale nie jest niski.
Nie należy jednak zapominać, że pożyczki czy kredyty świąteczne są w pewnym stopniu dostosowane do okresu świątecznego. Banki mogą oferować np. różnego rodzaju bony zniżkowe do wybranych sklepów, co niewątpliwie ułatwia zakupy. Drugą cechą, która uatrakcyjnia ofertę kredytów świątecznych jest to, że banki często umożliwiają spłatę pierwszej raty kredytu dopiero po upływie miesiąca od okresu świątecznego. Rozwiązanie takie jest dużym udogodnieniem, gdyż na okres świąt nie musimy zaprzątać sobie głowy dodatkowymi sprawami związanymi z spłatą zobowiązań.
Kredyty i pożyczki świąteczne dotyczą najczęściej kwot nie przekraczających kilka tysięcy złotych. Są to typowe pożyczki konsumenckie związane z zaspokajaniem bieżących potrzeb, których liczba znacznie wzrasta w okresie świątecznym.


Oferty pożyczek

Specjalne oferty pożyczek związanych z Świętami Wielkanocnymi są najczęściej przygotowywane przez instytucje finansowe nie będące banki. W okresie poprzedzającym święta, bardzo często w telewizji możemy zobaczyć różnego rodzaju reklamy zachęcające do pożyczki. Gotówka jest w tym wypadku wypłacana bardzo szybko, a to wszystko przy minimalnej ilości formalności. Pomimo wielu spraw związanych z okresem świątecznym należy dobrze sprawdzić warunki takich pożyczek, aby koszty pozyskania kapitału nie były zbyt wysokie.
Banki dużo częściej przygotowują specjalną ofertę na okres Bożego Narodzenia, niż na okres Świąt Wielkanocnych. Wynika to głównie z charakteru tych świąt i związanych z nimi kosztów. Polacy lubią zarówno kupować jak i dostawać prezenty, dlatego też w tym okresie bardzo często pod wpływem impulsu wydajemy znacznie więcej, niż pozwala nam na to zawartość naszego portfela.

 

Anonimowe badanie opinii

Dlaczego zdecydowałeś się na pożyczki bez BIK?
 

Social Bookmark Poleć to!

Facebook MySpace Twitter Digg Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 

Sondaż

Czy instytucja BIK jest potrzebna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości